Зчитувач RFID-карт сьогодні вважається одним з кращих видів ідентифікації інформації. Фактично, дана технологія являє собою систему безконтактного обміну даними, чия робота грунтується на застосування електромагнітного випромінювача.

Принцип дії RFID

Прилад зчитує інформацію, закладену в попередньо поставлену мітку. Що зберігається в ній інформація може різнитися залежно від завдань, але, найчастіше, це унікальний номер, ціна і так далі. Щоб прочитати дані, потрібно навести пристрій на мітку і провести сканування. Вся процедура займає буквально одну секунду.

Де застосовується зчитувач RFID?

Сьогодні дуже багато людей вирішують придбати RFID зчитувач, ціна на який залишається цілком прийнятною. Вся справа в приголомшливою універсальності цієї технології, адже вона використовується:

 • На виробництві. Сьогодні за допомогою зчитувачів ведеться облік сировини і готової продукції, а також проводиться контроль за технологічними операціями.
 • На складі. Вона служить для обліку та контролю за переміщенням товарів.
 • У сфері продажів. Таким способом вдається відстежити повний шлях товару, від його закупівлі в постачальників, до придбання покупцем.
 • Для ідентифікації водіїв та причіпного обладнання в сфері gps-моніторингу транспорту. В автомобіль встановлюється додатковий зчитувач і підключається до GPS-трекера, а водієві видається картка з унікальним кодом також може бути використана картка, яка вже застосовується на підприємстві (наприклад, в пропускній системі компанії та ін.)

Моніторинг транспорту і ідентифікація водія за допомогою RFID-зчитувача

У процесі моніторингу роботи техніки диспетчерам і логіста важливо знати, який водій і в який час керував автомобілем, дотримувався він свій робочий графік, здійснював ті чи інші поїздки, заправки і сливи і т.д.

Ці завдання можна вирішити за допомогою спеціальних засобів ідентифікації водія.

Як правило, функція “розпізнавання” водія особливо важлива в таких випадках:

 • позмінної роботи водіїв на одному транспортному засобі;
 • в компанії застосовується відрядна оплата праці;

Реалізація функції “визначення водія” можлива на всіх GPS-трекерах з підтримкою 1-Wire і RS485. Зчитувачі розраховані на роботу з максимальною кількістю в 1000 карток. Після установки “ідентифікаторів” ви можете сформувати звіт по кожному водію та проаналізувати ефективність його роботи.

Додатково зчитувачі можуть використовуватися для контролю:

 • доступу до автомобілів і сільськогосподарської техніки
 • вивантаження шнека
 • закриття / відкриття електричних дверей на вантажівках
 • видачі пального як на стаціонарних АЗС, так і на мобільних станціях
 • индентификации причіпного обладнання.

Рекомендується попередньо отримати консультацію від експерта, здатного оцінити поточні потреби компанії і допоможе зробити дійсно правильний вибір. Тоді ви купите модель, що повністю задовольняє потреби обраної сфери діяльності.